Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zorganizowała

Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Multimedia w świecie dziecka. Konteksty pedagogiczne i społeczne”,

która odbyła się w Dąbrowie Górniczej w dniach 22-23 maja 2012 r.

Organizatorem konferencji była Katedra Pedagogiki i Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Stowarzyszeniem  Komputer i Sprawy Szkoły.

Przedmiotem rozważań były  role multimediów w środowisku rozwoju i edukacji dziecka.

Celem konferencji było określenie obszarów, zasad i metod stosowania multimediów w w konstruktywistycznym, skoncentrowanym na dziecku, zinformatyzowanym środowisku edukacyjnym oraz roli mediów elektronicznych w codziennym funkcjonowaniu dzieci.

Do uczestnictwa zaproszono pracowników naukowych, nauczycieli, wychowawców, przedstawicieli instytucji oświatowych oraz osoby reprezentujące organizacje zajmujące się niniejszą problematyką.