O inicjatywie

Jeżeli jesteś Młodym Przedsiębiorcą i chcesz wziąć udział w najważniejszym od 25 lat w Polsce wydarzeniu skierowanym do Młodych Przedsiębiorców,  to wsiądź z nami do Pociągu do Przedsiębiorczości, który już 15 września 2014 r. wyjedzie do Sejmu RP z Dworca PKP Katowice Główny. Pociąg jest wydarzeniem zapowiadającym IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz zapowiedzią Manifestu Młodych Przedsiębiorców.

Podczas podróży do Warszawy będziesz mógł wysłuchać ciekawych wykładów, weźmiesz udział warsztatach dotyczących e-marketingu, a także spotkasz osoby, które tak jak i Ty są przedsiębiorcze, innowacyjne i chcą odnieść sukces w biznesie.

Po przyjeździe do Warszawy w Budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej spotkamy się, aby porozmawiać na temat sytuacji Młodych Przedsiębiorców. W otwartej debacie pn. "Młodzi przedsiębiorcy bez granic", która odbędzie się w Sali Kolumnowej udział wezmą zarówno młodzi przedsiębiorcy jak i przedstawiciele instytucji, które mają kluczowy wpływ na zmiany legislacyjne w Polsce. Projekt objęty został patronatem Ministra Gospodarki.

Spotkanie w Sejmie będzie również okazją do przedstawienia oczekiwań Młodych Przedsiębiorców oraz założeń przygotowanego "Manifestu Młodych Przedsiębiorców", którego pełna treść zostanie przekazana na ręce Rządu RP podczas  Europejskiego Kongresu  Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, który odbędzie się w dniach 22-25 września 2014 r. w Katowicach.

Inicjatorem wydarzenia „Pociąg do przedsiębiorczości" jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wydarzenie jest również zapowiedzią spotkań, które odbędą się podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Dzień Przedsiębiorczości WSB - 26 kwietnia 2017 roku

Jak najlepiej zweryfikować własne wyobrażenia o wymarzonej pracy czy zawodzie? Gdzie uzyskać rzetelne informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu? Jak w praktyce zderzyć ze sobą własne przygotowanie merytoryczne z rzeczywistymi wymaganiami i obowiązkami na danym stanowisku pracy? Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej poznali odpowiedź na te pytania podczas Dniu Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Dzień Przedsiębiorczości WSB - 26 kwietnia 2017 roku