O konferencji

Tytuł konferencji: Informatyka a innowacja. Współczesne wyzwania gospodarki i biznesu

Termin: 6-7 czerwca 2013 r.

Miejsce: Audytorium Maximum WSB, laboratoria komputerowe

Organizator:

• Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Współorganizatorzy:

• Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB
  • Informatyczne Koło Naukowe WSB
  • Samorząd Studencki WSB

Rada Programowa Konferencji

• Dr Jarosław Jackowiak (IBM Polska)
  • Dr Wojciech Prajsnar (Kroll Ontrack)
  • Dr Adrian Kapczyński (Polskie Towarzystwo Informatyczne o/Górnośląski)

Biuro organizacyjne Konferencji

• mgr Jacek Uroda
  • dr Paweł Sobczak
  • mgr Krzysztof Orzechowski
  • mgr Marcin Jung

CEL KONFERENCJI

Celem konferencji jest promowanie rozwoju naukowego studentów, prezentacja dorobku naukowego młodych naukowców, integracja studenckich środowisk akademickich oraz budowanie relacji ze specjalistami z branży IT. Celem konferencji jest przedstawienie podstawowych, twórczych i nowych trendów w dziedzinie informatyki oraz jej zastosowań w nowoczesnej gospodarce, przemyśle i biznesie.

OBSZARY TEMATYCZNE

• Systemy gromadzenia, przetwarzania i eksploracji danych,
  • Projektowanie systemów informatycznych,
  • Modelowanie oraz zastosowanie systemów baz danych,
  • Nowoczesne rozwiązania internetowe,
  • Grafika komputerowa w procesie modelowania procesów,
  • Aspekty współczesnej Informatyki Biomedycznej,
  • Informatyka kwantowa,
  • Zarządzanie projektami informatycznymi,

WARSZTATY PRAKTYCZNE

W ramach konferencji zostaną zorganizowane warsztaty praktyczne z zakresu:

• sieciowych systemów operacyjnych,
  • analityki biznesowej i optymalizacji działalności przedsiębiorstw,
  • business inteligence.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach praktycznych.

PUBLIKACJA NAUKOWA:

Wynikiem Studenckiej Konferencji Naukowej „Zastosowania Informatyki w gospodarce i biznesie” będzie recenzowana polskojęzyczna monografia (Wydawnictwo Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej)

HARMONOGRAM KONFERENCJI:

• do 31.03.2013 r. - termin zgłaszania tematów referatów
  • do 30.04.2013 r. - termin nadsyłania referatów
  • do 31.05.2013 r. - termin rejestracji uczestników konferencji
  • 06-07.06.2013 r. - termin konferencji

Zaproszenie

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza Absolwentów, Studentów i Słuchaczy studiów podyplomowych oraz pasjonatów branży IT do udziału w I Studenckiej Konferencji Naukowej "Informatyka a innowacja. Współczesne wyzwania gospodarki i biznesu", która odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2013 r. siedzibie głównej Uczelni. Konferencja będzie kulminacyjnym elementem Tygodnia Innowacyjności IT. W ramach konferencji sesja panelowa, sesja studencka oraz sesja warsztatowa.

___________________________________________________________________________________________________

Konferencja realizowana w ramach projektu

"Innowacyjne specjalności na kierunku Informatyk w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej"

czytaj więcej o Zaproszenie