Nasze Uniwersytety:

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej od października 2008 r. działa Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW).                         Celem inicjatywy jest aktywizacja

intelektualna i społeczna ludzi w tzw. „średnim wieku” z terenu województwa śląskiego, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki oraz spędzić czas wolny  w aktywny sposób. Celem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest organizacja działalności dydaktycznej  o charakterze otwartym, która wpływa na podniesienie jakości życia osób starszych, ich aktywizację społeczną, intelektualną, psychiczną i fizyczną. Uniwersytet prowadzi edukację w formie wykładów popularnonaukowych oraz warsztatów zapewniając permanentne kształcenie seniorów, rozwijanie ich sprawności intelektualnej, stymulowanie rozwoju osobistego, upowszechnianie wiedzy z różnych dziedzin nauki jak np.: pedagogiki, socjologii, marketingu, prawa, administracji, historii, geografii, sztuki, medycyny, stwarzanie warunków do spotkań ludziom o podobnych zainteresowaniach i aspiracjach oraz integrowanie środowiska seniorskiego.

W ramach współpracy z urzędami miast Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej organizuje także:

- Czeladzki Uniwersytet Trzeciego Wieku,

- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tąpkowicach,

- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bobrownikach,

- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mierzęcicach,

- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Psarach,

- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu.

Rocznie w ramach projektu bierze aktywny udział ponad 700 studentów.