Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Twórczość UTW

Jesień życia może być najbardziej dojrzałą formą twórczości. Potwierdza to fakt, że wielkie dzieła wybitnych twórców powstawały na ogół w późnym okresie ich życia. Jednym z założeń programu naszego UTW jest kreatywne życie. Człowiek starszy powinien być kreatorem własnego życia, żyć twórczo, ciągle rozwijać siebie jako jedyną i niepowtarzalną osobowość.  Twórczość UTW, to strona na której umieszczać będziemy wszystkie dzieła naszych uczestników UTW. Strona poświęcona będzie osobą niezwykłym utalentowanym, które w swoim życiu udowodniły, że wiek nie jest żadną przeszkodą w rozwijaniu swoich pasji i dzieleniu się nimi. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby o przedstawienie swojej sztuki. Czekamy na Państwa materiały. Wierzymy, że wspólne redagowanie tego działu, pozwoli nam odszukać prawdziwe perły wsród słuchaczy UTW. Materiały prosimy nadsyłać na adres mkozak@wsb.edu.pl; do wiadomosci prosze dołaczyć zdjęcia w formie JPG.

 

Artykuły

Halina Haberka - poezja

Halina Haberka o sobie.

 

Halina Haberka - foto Andrzej Misiał Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego„Zainwestuj w siebie zdobywającwiedzę"- wedle tej myśli zostałam słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wiekprzy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie
Górniczej. To już trzy lata. Obowiązki wobec rodziny spełnione... zatem nadeszła pora „pokochać siebie". Nadmiar wolnegoczasu należy przełożyć na spełnianie swoich marzeń, pasji, zainteresowań. Poszerzając wiedzę na UTW ukończyłam warsztaty komputerowe oraz podstawowy kurs języka angielskiego. Motywacjądo nauki angielskiego był planowany przeze mnie wyjazd do Irlandii, gdziemieszka jedna z moich córek i wnuczek.


Spełniłam jedno ze swoich marzeń i zwiedziłam częściowo ten piękny kraj.Aby choć na chwilę oderwać się od problemów życia codziennego uczęszczałam także na zajęcia z jogi, by poczuć odprężenie i pełny relaks. Obecnie na takie „rozpieszczanie się" brakuje czasu, ponieważ od ubiegłego roku jestem członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie.
Od dłuższego czasu zapisuję swoje myśli, odczucia w formie wiersza. Zatem, by nie trzymać swoich przemyśleń w szufladzie, od kilku lat należę do Klubu Literackiego „Widmo" w Sławkowie, przy Miejskim Ośrodku Kultury. Biorę udział w konkursach poetyckich, kilka razy zostałam dostrzeżona przez jurorów wyróżnieniem. Realizując swoje zainteresowania, pasje staram się zatrzymać „galopujący czas", w pewien sposób dowartościować siebie, czego życzę serdecznie wszystkim słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

czytaj więcej o Halina Haberka - poezja 

Nasi partnerzy