Praktyki studenckie

Zaliczanie praktyk:

• studenckich na studiach I i II stopnia
  • podyplomowych.

Dyżury opiekuna praktyk studenckich pełnione są w Bibliotece WZ w Cieszynie (I piętro, pokój nr 207)

LUTY 2018

PONIEDZIAŁKI

WTORKI

ŚRODY

CZWARTKI

PIĄTKI

SOBOTY

NIEDZIELE

8:00-16:00

Praktyki studenckie stanowią integralną część planów studiów i procesu kształcenia na studiach stacjonarnych niestacjonarnych i podlegają obowiązkowemu zaliczeniu.

W trakcie praktyk studenci mają możliwość wykorzystania uzyskanej wiedzy w ramach rzeczywistej działalności firm i instytucji. Zdobywają w ten sposób doświadczenie zawodowe. Procedury odbywania praktyk są sformalizowane i zgodne z wymogami stawianymi uczelniom wyższym.

Opiekę nad całym procesem odbywania praktyk na Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie sprawuje Opiekun Praktyk Studenckich Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie. Jako opiekun praktyki i przedstawiciel Wyższej Szkoły Biznesu jest przełożonym studentów odbywających praktykę, odpowiada za realizację praktyki zgodnie z jej celem i programem oraz jest upoważniony do rozstrzygania wspólnie z przedstawicielem zakładu pracy spraw związanych z przebiegiem praktyki.

Programy praktyk są na dole strony w plikach do pobrania.

Temat i podpis w  e-mailu do Opiekuna ds. Praktyk Studenckich

Mail powinien zawierać temat odpowiadający sprawie / przesyłanym załącznikom.

W podpisie maila proszę podać swoje dane identyfikujące nadawcę maila (imię i nazwisko, nr albumu, tel. kontaktowy)

Załącznik nr 6 wypełnia się elektronicznie i przesyła do sprawdzenia

Proszę nie przesyłać go z całym programem praktyk lecz jedynie jego wypełnioną część.

Dokumentację praktyk, a zwłaszcza wniosek o zaliczenie praktyki wraz z jego uzasadnieniem (załącznik nr 6) oraz dzienniczek praktyk wraz ze sprawozdniem wypełnione elektronicznienalezy konsultować mailowo lub osobiście z Opiekunem Praktyk Studenckich Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie w dniach jego dyżurów, najlepiej po uprzednim telefonicznym kontakcie.

Dokumenty praktyk do konsultacji  nalezy przesyłać w otwartych plikach, a nie w pdf, z uwagi na możliwość wskazania miejsc do uzupełnienia. Należy korzystać z programu Microsoft Word, a nie z Open Office z uwagi na zmiany w formularzach programu praktyk po ich zapisaniu.

Zatwierdzoną dokumentację składamy w wersji papierowej (bez koszulki foliowej - ochrona środowiska!) w Dziekanacie lub u  Opiekuna Praktyk w dniach jego dyżurów - pokój 207 - Biblioteka.

ZAŁĄCZNIK NR 6 powinien być wypisany i wydrukowany w systemie umożliwiającym zachowanie oryginalnego wyglądu wniosku. W plikach do pobrania jest on zapisany jako pdf jako wzór.

Treść maila powinna odpowiadać przyjętym w korespondencji regułom grzecznościowym (Witam!)

Studenci studiów podyplomowych dokumenty składają u Opiekuna Praktyk w dniach jego dyżurów lub w Dziekanacie Studiów Podyplomowych (I piętro, Biblioteka).

Roma Rojowska

mgr Roma Rojowska