Fundusz Grupy Wyszehradzkiej

Wyższa Szkoła Biznesu aktywnie uczestniczy w projektach realizowanych w ramach Funduszu Grupy Wyszehradzkiej, zarówno jako lider projektu jak i organizacja partnerska.

Tytuł projektu: “Trends of Business Ethics and Corporate Social Responsibility in  Central Europe”

Okres realizacji: 2010-2011

Partnerzy: Corvinus University z Budapesztu, Mendel University z Brna i University of Zilina.

Opis projektu: Przedmiotem projektu jest analiza obecnej sytuacji w przemyśle farmaceutycznym, tytoniowym i spożywczym dotycząca etycznych zachowań w tych przedsiębiorstwach w 4 krajach (CZ, SK, HU i PL). Ze strony WSB w projekcie uczestniczy Prorektor ds. nauki, prof. nadzw. dr hab. Włodzimierz Sroka

Tytuł projektu: “Corporate Social Responsibility in the Context of Visegrad Countries”

Okres realizacji: 2014-2015

Partnerzy prjektu: Moravian University College Olomuc (MUCO) w Czechach, Kodolányi János University of Applied Sciences.

Opis projektu: Projekt zakłada realizację innowacyjnego międzynarodowego kursu z zakresu CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Ze strony WSB w projekcie uczestniczy dr Marcin Lis.

Tytuł projektu: "Znaczenie lobbingu w zarządzaniu przedsiębiorstwem"

Okres realizacji: 2015-2016

Partnerzy projektu: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Lider projektu, Silesian University in Opava School of Buisness Administration in Karvina (Czechy), Corvinus University of Budapest (Węgry), The University of Źilina (Słowacja)

Opis projektu: analiza mechanizmów lobbingu wykorzystywanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz  wskazanie obszarów rozwoju i doskonalenia lobbingu.

Tytuł projektu: „Analysis of the school - work life transition factors of university graduates in V4 countries regarding the sustainable workforce”

Okres realizacji: 2015-2016

Partnerzy projektu: Mendel University in Brno (Czechy) – Lider projektu, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (Polska), Óbuda University in Budapest (Węgry), Slovak University of Technology in Bratislava (Słowacja)

Opis projektu: analiza i ocena aktualnych czynników wpływających na trwałe zatrudnienie absolwentów uczelni wyższych na rynku pracy we wszystkich czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej.

Wyższa Szkoła Biznesu
w Dąbrowie Górniczej