Praktyki studenckie

Praktyki studenckie stanowią integralną część planów studiów i procesu kształcenia studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej i podlegają obowiązkowemu zaliczeniu. W ich trakcie studenci maja możliwość wykorzystania uzyskanej wiedzy w ramach rzeczywistej działalności firm i instytucji. Zdobywają w ten sposób doświadczenie zawodowe. Procedury odbywania praktyk są sformalizowane i zgodne z wymogami stawianymi uczelniom wyższym. Opiekę nad całym procesem odbywania praktyk sprawuje Pełnomocnik ds. Praktyk Studenckich. Jako opiekun praktyki i przedstawiciel Wyższej Szkoły Biznesu jest przełożonym studentów odbywających praktykę, odpowiada za realizację praktyki zgodnie z jej celem i programem oraz jest upoważniony do rozstrzygania wspólnie z przedstawicielem zakładu pracy spraw związanych z przebiegiem praktyki.

Praktyki na kierunku Zarządzanie studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, licencjat (6 sem.)

Praktyki na kierunku Zarządzanie studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, inżynier (7 sem.)

Praktyki na kierunku Pedagogika studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, licencjat (6 sem.)

Praktyki na studiach podyplomowych

Kontakt: