Z powodu awarii komputera biblioteka w dniach 18-19.11.2017 nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy

Studenci i słuchacze Wyżdziału Zamiejscowego WSB w Żywcu mają możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych, baz danych i publikacji elektronicznych.

Godziny otwarcia Biblioteki:

środa - 15.30-18.30

zjazdowa sobota, niedziela - 9.00-17.00

Dane kontaktowe:

biblioteka.zywiec@wsb.edu.pl

w pilnych sprawach w godzinach zamkniętej biblioteki: biblioteka@wsb.edu.pl

Adres:

Biblioteka Wydziału Zamiejscowego w Żywcu
Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górnicznej
ul. Komisji Edukacji Narodowej 3

34-300 Żywiec

(budynek Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu, biblioteka szkolna)

Regulamin i dokumenty biblioteczne

Najważniejsze dokumenty związane z działalnością Biblioteki w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu

1. Regulamin biblioteki

2. Oświadczenie - dokument obowiązkowo wypełniany przez każdego nowego czytelnika.

3. Upoważnienie - dokument niezbędny, gdy czytelnik chce upoważnić inną osobę do odbioru zamówionych książek.

Dla czytelnika

Zapisy do biblioteki - instrukcja rejestracji nowego czytelnika

Budowa katalogu

Korzystanie z katalogu OPAC

Kwerendy informacyjne - zestawienie bibliograficzne

Wypożyczalnia międzybiblioteczna - rewersy [rpsimy kierować na adres biblioteka.zywiec@wsb.edu.pl

Katalog biblioteczny OPAC

Serdecznie zapraszamy do korzystania z Katalogu Bibliotecznego OPAC, który umożliwia zamawianie książek oraz szybkie i wielostronne wyszukiwanie informacji i szczegółów związanych z księgozbiorem. W celu złożenia zamówienia niezbędny jest numer biblioteczny oraz hasło osobiste.

WAŻNE INFORMACJE:

• Zamówienia realizowane są w czasie od 15 do 45 minut od momentu wysłania zamówienia.
  • Zamówionie dokumenty czekają na odbiór 3 dni
  • Student (słuchacz studiów podyplomowych, seminarzysta studiów doktoranckich) może wypożyczyć max. 7 publikacji.
  • Studiujący na dwóch kierunkach/specjalizacjach w WSB mogą wypożyczyć 14 dokumentów.

Zasoby biblioteki

Książki - księgozbiór dostosowany do kierunków studiów prowadzonych w Wydziale Zamiejscowym. Studenci WZ mogą również korzystać z zasobów Biblioteki Akademickiej im. prof. Jerzego Altkorna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Możliwość korzystania z książek elektronicznych na platformie IBUK Libra

Czasopisma dostępne w bibliotece -  "Problemy opiekuńczo-wychowawcze"

Bazy elektroniczne i czasopisma on-line

Zapoznaj się z bogatym zbiorem baz elektronicznych i czasopism dostępnych w wersji on-line

Strona internetowa Biblioteki Akademickiej WSB

Zobacz podserwis internetowy Biblioteki Akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej im. Jerzego Altkorna

Szkolenie biblioteczne

Studenci zaliczają szkolenie biblioteczne na platformie e-learningowej dostępnej na stronie Uczelni.

Uniwersytet Dziecięcy w Żywcu

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu