Dokąd zmierza świat i Polska?

Miejsce: WSB, sala Audytorium Maximum

Dokąd zmierza świat i Polska?

Polska potrzebuje "nowej strategii", opartej na czterech filarach: szybkim wzroście, sprawiedliwym podziale, skutecznym państwie i korzystnej integracji. Czy w obliczu światowego kryzysu i spowolnienia gospodarczego w Polsce panaceum na rodzime bolączki może być zwiększenie nakładów inwestycyjnych na rozwiązania infrastrukturalne? W jaki sposób na poprawę sytuacji może wpłynąć inwestowanie w kapitał ludzki oraz zaangażowanie środków publicznych w rozwój sieci żłobków i przedszkoli? I czy pojęcie „zarządzania talentami” może odegrać kluczową rolę w rozwoju polskiej gospodarki?

prof. zw dr hab. Grzegorz Kołodko - uznany w świecie autorytet w zakresie ekonomii rozwoju i polityki gospodarczej; wicepremier i minister finansów w latach 1994-97, 2002-03; za zasługi dla kraju odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz czołowych amerykańskich uniwersytetów: Yale, UCLA i Rochester, Nowy York; ekspert organizacji międzynarodowych, m. in. ONZ, Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego;  Doktor Honoris Causa zagranicznych uniwersytetów, autor 38 książek i ponad 300 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 24 językach, z czego ponad 160 po angielsku.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki 2013 w Dąbrowie Górniczej » Program » Sobota 23 marca 2013r

Patronat honorowy