Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dyplomy, Koncert i Bal Seniora. Rok akademicki 2013/2014 w Uniwersytecie Powszechnym oraz Uniwesrytecie Trzeciego Wieku za nami!

DSC08981.jpg

DSC08981.jpg

Czy mając ponad 50 lat można zdobyć dyplom uczelni wyższej? Oczywiście, że tak! Potwierdziła to grupa seniorów, która uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach odbywających się od października 2013 r. w Czeladzi.

26 czerwca 2014 r. w gościnnych murach Akademii Sztuki Kulinarnej ANMARK w Czeladzi ponad stu zaproszonych seniorów wzięło udział w uroczystej Gali Wręczenia Dyplomów absolwentom w Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi oraz Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wręczenia dyplomów dokonali osobiście organizatorzy inicjatywy: dr Anna Zasada- Chorab- Dyrektor Kolegium Pracowników Służ Społecznych w Czeladzi, Pan Zbigniew Szaleniec- Wiceprezydent Miasta Sosnowiec oraz Prezes Towarzystwa Powszechnego „Czeladź” oraz Pan Dominik Penar – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czeladzi reprezentujący Stowarzyszenie „Razem dla Czeladzi”. Uroczystość stała się okazją do podsumowania pierwszego roku akademickiego.

 

Jak podkreślają organizatorzy inicjatywy- oferta programowa systematycznie była poszerzana dzięki wielkiemu zaangażowaniu seniorów biorących udział w zajęciach. W minionym roku akademickim zrealizowano ponad 20 wykładów, kilkadziesiąt warsztatów (w tym cieszące się największą popularnością zajęcia informatyczne, ruchowe oraz lektoraty języków obcych), wycieczki a także  wieczory teatralne, muzyczne i kinowe.

 

W zajęciach poruszano tematy odnoszące się zarówno do aktualnych problemów słuchaczy (np. „Rola aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowia seniora” czy zrealizowana we współpracy z Policją, Prokuraturą i Strażą Miejską debata „Bezpieczny senior”) ale również rozwijające ich zainteresowania (m.in. „Znaki zodiaku, jako archetypy psychiki”, „Wieczór  z kulturą Islamu”, „Jan Paweł II- życie kapłaństwo, pontyfikat”, „Nowoczesna promocja
w Internecie”).
Dużym zainteresowaniem cieszył się również dedykowany słuchaczom pokaz mody przygotowany przez Zespół Szkół Stylizacji i Ubioru w Sosnowcu a także występ zespołu Ukraińskiego „Zażarka”.

 

Poziom zajęć zagwarantowany został przez wybitnych wykładowców reprezentujących m.in. Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach a także Straż Graniczną. Gala zakończyła się muzyczną niespodzianką w wykonaniu TRIA AKORDEONOWEGO z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

 

 

 

 

 

 

DSC08987.jpg

DSC08987.jpg

DSC09058.jpg

DSC09058.jpg

DSC09071.jpg

DSC09071.jpg

DSC09094.jpg

DSC09094.jpg

DSC09097.jpg

DSC09097.jpg

DSC09104.jpg

DSC09104.jpg

Powrót do: Start » Uniwersytet Powszechny w Czeladzi » Aktualności

 

Nasi partnerzy