Nowa baza testowa

Zapraszamy do testowania nowej bazy elektronicznej. Dostęp testowy możliwy do 14 kwietnia 2017 r. NIE PRZEGAP!

Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Kolejna baza elektroniczna do testowania

Zapraszamy do testowania kolejnej bazy elektronicznej.

ProQuest University Press to kolekcja ponad 24 000 tytułów książek najlepszych wydawnictw akademickich.

Dostęp do powyższych kolekcji odbywa się na nowej platformie Proquest Ebook Central, która powstała dzięki połączeniu dwóch platform: ebrary oraz EBL. Obecnie na platformie dostępnych jest już ponad 975 000 tytułów.

ProQuest Ebook Central jest przyjazna dla użytkowników – daje możliwość zarządzania wybranym tekstem, drukowania do 40% książki oraz kopiowania – 20%, stosowania zakładek, dzielenia się ze znajomymi wybranymi fragmentami teksów oraz monitorowania DRM (użytkownik widzi do jakiego stopnia może użytkować dany tytuł).

Dostep do Ebook Central dla uzytkownikow poprzez ponizszy URL:

Dostep testowy jest aktywny  do 14 kwietnia 2017 roku.

Dostęp testowy do platformy Książek Elektronicznych ProQuest Ebook Central wygląda inaczej niż w przypadku większości baz.

Każde wejście do bazy wymaga logowania na stronie startowej bazy. Użytkownik musi stworzyć swoje konto z loginem i hasłem by w pełni skorzystać ze wszystkich funkcjonalności (jak półka z książkami, zapisywanie artykułów, etc). Takie konto może być utworzone w obrębie adresów IP WSB i nie wymaga ingerencji/potwierdzenia ze strony biblioteki. Jeśli użytkownik utworzy takie konto w obrębie uczelni, będzie mógł logować się spoza niej korzystając z tych samych haseł. W przypadku logowania się spoza adresów IP będzie wymagane potwierdzenie Identyfikacji tego użytkownika przez bibliotekę w portalu administracyjnym.

Zachęcamy do korzystania z bazy.

Powrót do: Start » Biblioteka Akademicka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej im prof. Jerzego Altkorna » Aktualności

epnp