Baza IBUK Libra już dostępna!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka uzyskała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Komunikat Wirtualnej Biblioteki Nauki

Szanowni Pracownicy i Studenci!

Zostały uruchomione roczne licencje pilotażowe

do narzędzi bibliometrycznych:

· InCites (dodatek do bazy Web of Science),

· SciVal (dodatek do bazy Scopus).

Również licencja krajowa Springer została rozszerzona i obecnie pozwala na dostęp

do m.in. ponad 112.000 e-książek anglojęzycznych ze wszystkich roczników.

W ramach tych licencji zakupiono także ok. 30 tysięcy e-książek

oraz ponad 10 tysięcy tomów serii książkowych.

Na zasadzie licencji krajowych dostępne są także czasopisma Science i Nature,

platforma EBSCO agregująca czasopisma różnych wydawców

oraz bazy abstraktowo-bibliometryczne Web of Science i Scopus.

InCites

Służy do analizy danych zawartych w bazach SCIE, SSCI, A&HCI, JCR i ESI

oraz pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji,

analizować wykorzystanie czasopism w instytucjach,

opracowywać strategie badawcze oraz może

wspierać decyzje publikacyjne i kadrowo-administracyjne.

SciVal

To narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus,

które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami,

ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów,

a także analizowanie trendów w świecie nauki.

Powrót do: Start » Biblioteka Akademicka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej im prof. Jerzego Altkorna » Aktualności

epnp