Jak wspierać, jak uczyć, jak wychowywać

Studia dla nauczycieli oraz specjalistów w zakresie udzielania skutecznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi w placówkach edukacyjnych.

Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia – taki kierunek oferuje nauczycielom oraz innym specjalistom (pedagogom, psychologom) Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W bogatym programie studiów podyplomowych poruszane są m.in. zagadnienia związane z diagnozą i terapią Zespołu Aspergera, metodyką wychowania i kształcenia przedszkolnego dzieci z autyzmem, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i programami rewalidacji.

Wśród wykładowców znaleźli się wybitni specjaliści z zakresu psychologii, pedagogiki czy logopedii: dr Andrzej Wolski, dr Maria Piszczek, mgr Małgorzata Spendel. Uczelnia stawia na zajęcia praktyczne, konkretne rozwiązania problemów uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także stymulowaniem dziecka z zaburzeniami rozwojowymi.

Oferta studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu została już doceniona przez nauczycieli oraz wychowawców. Z przyjemnością i satysfakcją polecam studia z zakresu Autyzmu, Zespołu Aspergera oraz innych całościowych zaburzeń rozwojowych, które umożliwiają wyjątkowym dzieciom, młodzieży, a potem już dorosłym osobom z autyzmem spotkać na swojej drodze wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów – podkreśla Marta Ir, dyrektor Niepublicznego Przedszkola z oddziałami integracyjnymi „Wesołe Słoneczka” w Katowicach.

/ag, 26.01.2017/

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)