Studenci kierunku "Bezpieczeństwo Narodowe" ekspertami na międzynarodowej konferencji

Członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w X Międzynarodowej Konferencji Naukowej Bezpieczeństwo – Wielorakie Perspektywy pt.: „Idea powszechnego obowiązku obrony wobec wyzwań XXI wieku”.

W panelu dedykowanym Młodym Ekspertom reprezentacja Koła Naukowego w składzie Anna Guzy, Łukasz Radzikowski oraz Karol Król, wygłosiła referat pt. „Operacje informacyjno – psychologiczne, jako zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa”. Konferencja z udziałem wielu ekspertów z ośrodków naukowych oraz przedstawicieli służb mundurowych była okazją do debaty nad problemami związanymi z bezpieczeństwem państwa, m.in. dokonano oceny przygotowania organów i formacji obrony cywilnej, porównano realizację służby wojskowej na przykładzie Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Narodowych Sił Rezerwowych. Podczas konferencji omówiono również tematykę praw kobiet w Siłach Zbrojnych RP oraz rolę wywiadu gospodarczego dla bezpieczeństwa państwa.

Przedstawiony przez studentów artykuł zostanie opublikowany w recenzowanej monografii naukowej.

Organizatorem konferencji była Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, Biuro ds. Organizacji Proobronnych Ministerstwa Obrony NarodowejAkademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

/mpm, 21.11.2017/

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)