„Open Design and Manufacturing through event based learning” – rusza rekrutacja

Akademia WSB od stycznia 2017 roku realizuje prestiżowy projekt międzynarodowy pn. „A Knowledge Alliance between HEIs, Makers and Manufacturers to boost Open Design & Manufacturing in Europe -  OD&M” w ramach program Erasmus + Knowledge Alliance. Przy realizacji projektu uczelnia współpracuje z jednostkami naukowymi z Włoch, Hiszpanii, Anglii, Holandii oraz Chin.

W ramach realizacji projektu zapraszamy studentów do udziału w innowacyjnym programie szkoleniowym, który ma na celu zdobycie lub rozwinięcie posiadanych kompetencji oraz wskazanie alternatywnej drogi rozwoju zawodowego. Do udziału w procesie rekrutacyjnym zapraszamy studentów zainteresowanych tematyką Makers Movement, Open Desing&Manufacturing, czy organizacją wydarzeń typu Hackaton, czy Global Jam.

Udział BEZPŁATNY.

Termin szkolenia: 15.10.2018-29.03.2019 r.

Ilość miejsce szkoleniowych: 25.

Szkolenie w całości prowadzone w języku angielskim.

Rekrutacja otwarta dla studentów studiów licencjackich i inżynierskich (zarówno dziennych jak i zaocznych) semestrów 1-4.

Zajęcia będą prowadzone w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz w Łodzi w obiektach FabLab Łodź oraz Politechniki Łodzkiej.

W ramach projektu studentom opłacone zostaną przejazdy do Łodzi na zajęcia. Zagwarantowane również zostanie ubezpieczenie NNW i OC.

Trójka najlepszych studentów będzie miała możliwość odbycia tygodniowej mobilności (Maj 2019) do jednego z trzech zaangażowanych w projekt ośrodków:

1. Włochy: Uniwersytet we Florencji,
  2. Hiszpania: Uniwersytet Deusto,
  3. Anglia: University of the Arts London.

Za zaliczenie udziału w szkoleniu student otrzyma 6 punktów ECTS.

Program szkolenia:

• Metody heurystyczne – 16h warsztatów + 5h e-learning (Paźdzernik 2018)
  • Designing web applications – 16h warsztatów (Listopad 2018)
  • Coding and designing of embedded systems - 16h warsztatów (Listopad 2018)
  • 8 godzinnych webinariów w zakresie: ICT for makers movement, IoT, Introduction to rapid prototyping methods, Programming, Human-Robot Interaction, Embedded systems, Data bases, Smart citizens case study (Listopad 2018-Marzec 2019, zajęcia prowadzone przez członków FabLab Łódź oraz pracowników naukowych Politechniki Łodzkiej).
  • 2 warsztaty techniczne – 2x 4 h prowadzone w przestrzeniach FabLab Łodź. Podczas zajeć studenci zdobędą wiedzę z zakresu m.in. funkcjonowania przestrzeni typu makerspace, fablab, czy impact hub oraz wykorzystania maszyn takich jak drukarki 3D, maszyny CNC (Grudzień-Luty 2019).
  • 2 warsztaty kompetencji miękkich – 2 x 3 h prowadzone w przestrzeniach FabLab Łódź, przy udziale studentów Politechniki Łodzkiej. Psychologia kulturowa interdyscyplinarnego rozwiązywania problemów w heterogenicznych grupach zadaniowych członków grup makerskich.
  • 3 Hackatony – 3x 10 h prowadzone w przestrzeniach FabLab Łódź oraz Politechniki Łódzkiej (Listopad 2018, Styczeń 2019, Marzec 2019). Trzy dziesięciogodzinne maratony. Studenci nieprzerwanie będą pracować w grupach celem rozwiązania problemu („challenge”) określonego przez przedstawicieli środowiska biznesowego bądź administracji publicznej. Hackatony realizowane będą w następujących obszarach: Urban IoT systems for monitoring and optimization of the environmental challenges, Human tech interaction open hardware and robotics in relation of new society connections and challenges, Green Urban solutions sustainable food system for the cities, ecological systems and solutions to better condition of urban environment.

Rekrutacja

Etap 1. Zgłoszenie mailowe chęci zgłoszenia – weryfikacja kwalifikowalności studenta (studia licencjackie lub inżynierskie semestry 1-4) 06-21 czerwca 2018 roku. Mailowe zgłoszenia chęci udziału w projekcie proszę wysyłać na adres ewiderska@wsb.edu.pl . W zgłoszeniu należy podać następujące informacje: Imię, Nazwisko, kierunek studiów, semestr oraz preferowaną datę i godzinę odbycia rozmowy kwalifikacyjnej.

Etap 2. Rozmowy kwalifikacyjne – Rozmowy odbywać się będą w Bibliotece Akademickiej WSB w  Dąbrowie Górniczej w następujących terminach:

21 czerwca 2018 r.: godz.12.00 - 15.00

22 czerwca 2018 r.: godz. 8.00 - 13.00

23 czerwca 2018 r.: godz. 16.00 - 19.00

26 czerwca 2018 r.: godz. 8.00 - 13.00

W trakcie rozmów kwalifikacyjnych sprawdzana będzie znajomość j. angielskiego na poziomie co najmniej B2 oraz motywacja do udziału w projekcie. Student wypełni również test w zakresie ICT celem przydzielenia go do odpowiedniej grupy.

Etap 3. Wyniki rekrutacji zostaną przesłane na adresy mailowe studentów do dnia 5 lipca 2018 r.

W celu przybliżenia tematyki szkolenia zachęcamy do odwiedzenia strony projektu oraz partnerów:

www.facebook.com/OpenDesignPlatform

odmplatform.eu

fablablodz.org

www.youtube.com/watch?v=gY9CItH0tAM

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)