Prestiżowe praktyki w biurze Generalnego Inspektora Danych Osobowych w Warszawie

65.jpg

Zapraszamy studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych do udziału w prestiżowej praktyce w Biurze Generalnego Inspektora Danych Osobowych. Realizacja praktyk planowana jest na miesiąc wrzesień 2014 r. w Warszawie. Decyduje kolejność zgłoszeń !

Współpraca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z biurem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych została zapoczątkowana w październiku 2011 r. podpisaniem porozumienia obejmującego wspólną realizację prac naukowo-badawczych, edukacyjnych, oraz kształcenia wykwalifikowanych kadr w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych.

Efektem realizacji porumienią są m.in. zorganizowany po raz pierwszy w Polsce – I Dzień Otwarty GIODO (Dąbrowa Górnicza, 22.11.2012 r.) a także realizowane pod patronatem GIODO studia podyplomowe „Ochrona danych osobowych i informacji prawnie chronionych w administracji i biznesie".

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych (CV oraz listu motywacyjnego) na adres:dpenar@wsb.edu.pl do dnia 17 sierpnia 2014 r.

Zadania i kompetencje GIODO wyznaczają przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.). W ich świetle GIODO jest uprawniony do:

• kontroli zgodności przetwarzania danych z przepisami o ochronie danych osobowych,
  • wydawania decyzji administracyjnych i rozpatrywania skarg w sprawach wykonania przepisów o ochronie danych osobowych,
  • zapewnienia wykonania przez zobowiązanych obowiązków o charakterze niepieniężnym, wynikających z wydanych decyzji, przez stosowanie środków egzekucyjnych przewidzianych w ustawie z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji,
  • prowadzenia rejestru zbiorów danych oraz udzielania informacji o zarejestrowanych zbiorach,
  • opiniowania projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących ochrony danych osobowych,
  • inicjowania i podejmowania przedsięwzięć w zakresie doskonalenia ochrony danych osobowych,
  • uczestniczenia w pracach międzynarodowych organizacji i instytucji zajmujących
    się problematyką ochrony danych osobowych.

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)