Suplement do dyplomu

Dokument ten ma dostarczać obiektywnych i pełnych danych na temat absolwenta dla lepszego zrozumienia oraz sprawiedliwego uznawania kwalifikacji akademickich w kraju i zagranicą np. przez ich przyszłych pracodawców.

Dokument zawiera m.in. następujące informacje:

• opis rodzaju, poziomu, treści i statusu studiów ukończonych przez osobę wymienioną w dyplomie, informacje o pracy dyplomowej,
  • informacje dodatkowe np. o ukończeniu dodatkowej specjalności, odbytych praktykach, uzyskanych nagrodach
  • rejestr indywidualnych osiągnięć studenta,
  • charakterystykę systemu szkolnictwa w kraju, w którym absolwent ukończył studia.

Od 1 stycznia 2005 r. polskie uczelnie mają obowiązek wydawania absolwentom suplementu do dyplomu (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 lipca 2004r. w sprawie rodzajów dyplomów i tytułów zawodowych oraz wzorów dyplomów wydawanych przez uczelnie (Dz.U. z 2004r. Nr 182, poz. 1881).

Kwestie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów oraz wzory dyplomów wydawanych przez uczelnie reguluje najnowsze rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 grudnia 2008 roku. Zgodnie z rozporządzeniem każdy absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów oraz suplement do dyplomu ukończenia studiów.

Powrót do: Start » Dla studentów » Jakość kształcenia » Proces Boloński

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)