Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty”

12.00-13.00

Sala: Audytorium Maximum, WSB

 

Za parę minut przelecimy równik. (...) Widzę, jak horyzont jaśnieje. Kończy się zaledwie 33-minutowa noc kosmiczna. Lecimy w stronę Słońca. Krzywizna Ziemi jest wyraźnie zaznaczona pasmem czerwieni i błękitu nad nią. Wskutek prędkości orbitalnej obraz zmienia się. Jak pod pędzlem artysty horyzont rozjaśnia się, barw przybywa, zwiększa się ich intensywność. Pierwszy kosmiczny poranek ofiarowuje mi jeszcze bogatszy zestaw barw i kształtów... Zapraszamy do wysłuchania opowieści pierwszego i jedynego Polaka, który odbył lot w kosmos.

 

 

 

 

Mirosław Hermaszewski - pilot wojskowy, kosmonauta - pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos; członek Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Kosmonautów i Astronautów Świata (ASE) członek Kapituły Medalu Akademii Polskiego Sukcesu i Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

 

 

Powrót do: Start » Festiwal Nauki » Program » 22 marca 2011

 

Nasi partnerzy