Warsztaty astronomiczne

13.00-15.30

Miejsce: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej

W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu obserwatorium astronomicznego oraz poznają budowę głównego instrumentu obserwacyjnego 0,5m reflektorem Cassegraina. W ramach zajęć projekcja filmowa "HUBBLE 15- Years of Discovery".

Dariusz W. Nelle

astronom, czynnie uprawiający astronomię obserwacyjną i astrofotografię; konstruktor astronomicznych przyrządów obserwacyjnych; twórca Dąbrowskiego Koła Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St .R. Brzostkiewicza oraz Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki » Program » 22 marca 2011