Systemy RFID oraz RTLS w magazynowaniu i transporcie

dr Paweł Sobczak

Systemy RFID oraz RTLS w magazynowaniu i transporcie

Wykład ma na celu przekazanie uczniom, w prosty i przystępny sposób, najważniejszych szczegółów związanych z systemami RFID (Radio Frequecy Identification - radiowa identyfikacja danych) oraz RTLS (Real Time Location System - System lokalizacji w czasie rzeczywistym). Podczas wykładu zaprezentowane zostaną rozwiązania technologiczne obecnie stosowane oraz dopiero wdrażane w magazynowaniu oraz transporcie - przedstawione zostaną przykłady wdrożonych i stosowanych już systemów.

Dr inż. Paweł Sobczak – wykładowca w Katedrze Logistyki Transportu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jego działalność naukowa obejmuje między innymi zagadnienia logistyki, magazynowania oraz konstrukcji i eksploatacji maszyn transportowych. Oprócz doświadczenia w pracy ze studentami, posiada również bogate doświadczenie w pracy z uczniami, jako nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych w zawodzie „Technik eksploatacji portów i terminali”. Jest również współautorem programu nauczania w zawodzie „Technik transportu drogowego”, a także recenzentem etapu praktycznego i teoretycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie „Technik eksploatacji portów i terminali” oraz autorem zestawu egzaminacyjnego potwierdzającego kwalifikację „A.33. Obsługa podróżnych w portach i terminalach”.

Zobacz dostępne terminy i zarezerwuj wybrany!

Koordynator: Magdalena Kot-Radojewska

Rezerwacja:

telefoniczna: 032 295 93 93

mailowa: mkot@wsb.edu.pl

W przypadku niedostępności wybranego terminu zaproponujemy Państwu inny.

17.03.2016; g. 8.00 - 9.30

18.03.2016; g. 8.00 - 9.30

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2016 » Lekcja na zamówienie – projekt dla szkół ponadgimnazjalnych