Psychologia bezrefleksyjności: granice etyczne we współczesnej nauce i życiu społecznym

dr Maciej Witkowski

Zajęcia mają formę mini-wykładu multimedialnego z elementami interakcji adresowanego do uczniów w wieku 17-19 lat. Celem zajęć nie jest zwrócenie uwagi na "wyjątkowe", "szokujące" i "spektakularne" eksperymenty, ale na rutynową praktykę odkrywania mechanizmów ludzkiej psychiki. W ostatnich latach dostrzeżono liczne zagrożenia wynikające z pozornie niewinnych odkryć i ich wdrażania w obszarze tzw. praktyki społecznej. Do jakiego stopnia możemy posunąć się w kontrolowaniu zachowania i stanów wewnętrznych innych ludzi? Jak radzić sobie w świecie wszechogarniającej reklamy, oddziaływań "coachingowych", kampanii marketingu społecznego, manipulacji medialnej i public relations? Autor proponowanych zajęć jest psychologiem kulturowym i antropologiem.

Dr Maciej Witkowski jest antropologiem i psychologiem kulturowym. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką integrowania Romów w Polsce i innych krajach oraz metodologią badań kulturowych w różnych obszarach nauk społecznych. Jest autorem książek "Polityka i antropologia. Praktyki integrowania Bergitka Roma w karpackich wioskach w Polsce" (2016) oraz "Menedżer czy antropolog? Jak powstaje dyskurs w międzykulturowym marketingu i zarządzaniu" (2007).

Zobacz dostępne terminy i zarezerwuj wybrany!

Koordynator: Magdalena Kot-Radojewska

Rezerwacja:

telefoniczna: 032 295 93 93

mailowa: mkot@wsb.edu.pl

W przypadku niedostępności wybranego terminu zaproponujemy Państwu inny.

14.03.2016r., g. 8.00 – 9.30

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2016 » Lekcja na zamówienie – projekt dla szkół ponadgimnazjalnych