Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

"10 praktycznych sposobów na integrację Romów", czyli współczesne życie w cygańskiej wiosce

"10 praktycznych sposobów na integrację Romów", czyli współczesne życie w cygańskiej wiosce

 Zajęcia mają formę mini-wykładu multimedialnego z elementami interakcji adresowanego do uczniów w wieku 17-19 lat. Autor przedstawi wyniki swoich badań nad praktykami integrowania Romów, które prowadził w latach 2011-2015. W trakcie zajęć wyjaśnione zostaną niektóre błędne ale powszechnie podzielane przekonania na temat życia Romów i ich kultury. Przykład zazwyczaj trudnych relacji społeczeństwa większościowego ze społecznościami romskimi jest znakomitym punktem wyjścia do szerszych rozważań o stosunku człowieka do odmienności.

 

Dr Maciej Witkowski jest antropologiem i psychologiem kulturowym. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką integrowania Romów w Polsce i innych krajach oraz metodologią badań kulturowych w różnych obszarach nauk społecznych. Jest autorem książek "Polityka i antropologia. Praktyki integrowania Bergitka Roma w karpackich wioskach w Polsce" (2016) oraz "Menedżer czy antropolog? Jak powstaje dyskurs w międzykulturowym marketingu i zarządzaniu" (2007).

 

Zobacz dostępne terminy i zarezerwuj wybrany!

 

Koordynator: Magdalena Kot-Radojewska

 

Rezerwacja:

telefoniczna: 032 295 93 93 

mailowa: mkot@wsb.edu.pl

 

W przypadku niedostępności wybranego terminu zaproponujemy Państwu inny.

14.03.2016r., g. 11.00 – 12.30

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2016 » Lekcja na zamówienie – projekt dla szkół ponadgimnazjalnych

 

Nasi partnerzy