Różnice kulturowe i ich wpływ na zachowania w sytuacjach biznesowych i towarzyskich

Dlaczego nie powinno się dawać Chińczykom w prezencie zegara? Dlaczego nigdy nie usłyszymy bezpośredniej odmowy od Japończyka? Co oznacza słowo „punktualność” w krajach Dalekiego Wschodu i krajach Ameryki Łacińskiej? Co to jest „guanxi” i „kreng jai” i dlaczego są one tak ważne na Dalekim Wschodzie? Dlaczego kobiety i młodzi mężczyźni napotykają stosunkowo niewiele trudności podczas robienia interesów w Stanach Zjednoczonych czy też północnej Europie w przeciwieństwie do Japonii? Dlaczego nie powinniśmy podawać dokumentu lewą ręką mieszkańcom Bliskiego Wschodu? Na te oraz inne liczne pytania odpowiedzi zostaną udzielone w trakcie wykładu poświęconego różnicom w zwyczajach i praktykach nie tylko biznesowych w różnych krajach. Zrozumienie tych różnic jest niezwykle istotne aby uniknąć nieporozumień i niepowodzeń na gruncie biznesowym jak i towarzyskim podczas kontaktów z osobami z innego kręgu kulturowego. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.

Barbara Borkowska-Kępska – wykładowca języka angielskiego i angielskiego języka specjalistycznego prawniczego i biznesu (ESP) w Studium Języków Obcych oraz na kierunku Filologia Angielska  w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz studiów podyplomowych na kierunku  Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Tłumacz przysięgły języka angielskiego. Współautorka i redaktorka monografii „LSP Perspectives” poświeconej nauczaniu, badaniu i tłumaczeniu języków specjalistycznych.

Zobacz dostępne terminy i zarezerwuj wybrany!

Koordynator: Magdalena Kot-Radojewska

Rezerwacja:

telefoniczna: 032 295 93 93

mailowa: mkot@wsb.edu.pl

W przypadku niedostępności wybranego terminu zaproponujemy Państwu inny.

15.03.2016; g. 8.00 – 9.30

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2016 » Lekcja na zamówienie – projekt dla szkół ponadgimnazjalnych