Nowoczesny manager nowoczesnego hotelu

11.00 - 12.00 Jakie kompetencje musi posiadać dzisiejszy manager hotelu

WSB AULA 105/106

Ilona Porwoł – hotelarstwo jest jej pasją. Zawodowo związana jest z branżą hotelarską od prawie 30 lat (nie zaliczając nauki w Technikum Hotelarskim w Wiśle i obowiązkowych praktyk w hotelach). Zajmowała wiele stanowisk operacyjnych i kierowniczych w hotelach Grupy Hotelowej ORBIS SA na terenie Śląska – w Katowicach i Sosnowcu. Od 6 lat jest dyrektorem generalnym hotelu MERCURE CIESZYN w Cieszynie należącego do Grupy Hotelowej ORBIS SA oraz światowej sieci hoteli Accor.

Doświadczenie zawodowe idzie w ślad za wykształceniem. Jest absolwentkę Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Turystyka i Rekreacja w zakresie Turystyki i Hotelarstwa oraz studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Marketing w zakresie Zarządzania Marketingowego w Turystyce. Posiada dyplom studiów podyplomowych Międzynarodowego Studium Menedżerskiego oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych Przygotowania Pedagogicznego. Kontynuuje pracę naukową pisząc pracę doktorską na temat kompetencji menedżerów najwyższego stopnia w hotelarstwie.

Kompetencje wymagane na stanowiskach menedżerskich we współczesnym hotelarstwie

Wykład przybliży słuchaczom jakie umiejętności, kwalifikacje i cechy osobowości są cenione w branży hotelarskiej. Jakie kompetencje należy rozwijać już w trakcie nauki w szkole średniej lub na studiach, aby pozwoliło to adeptom sztuki hotelarskiej na sukcesywne osiąganie kolejnych etapów kariery.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Cieszynie 2014 » Program » 28 marca 2014 r.