Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Warsztaty z astronawigacji

12.15 - 13.15 Warsztaty z astronawigacji połączone ze zwiedzaniem wystawy „Od astrolabium Kopernika  po współczesny teleskop”


Aula WSB 105/106 lub 102

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in.: jak w minionych stuleciach marynarze radzili sobie z określaniem położenia geograficznego? Jak wyznaczano godzinę zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy? Jak zmierzyć przy pomocy kwadrantu lub koła mierniczego wysokość budynku? Zaznajomieni zostaną również z budową astrolabium planisferycznego – „średniowiecznego komputera”. Nauczą się posługiwać sekstantem oraz laską Jakuba – najstarszym przyrządem astronawigacyjnym.

 

dr inż. Łukasz Wróblewski – doktor nauk ekonomicznych, muzyk, Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie, wykładowca w Katedrze Zarządzania i Inżynierii Produkcji WSB, współpracował z New York Philharmonic czy The Metropolitan Opera, co zaowocowało serią autorskich artykułów naukowych. Organizator przedsięwzięć artystycznych, autor wielu publikacji poświęconych marketingowi i zarządzaniu w kulturze. Członek  Śląskiego Towarzystwa Marketingowego i Stowarzyszenia Menedżerów Kultury.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Cieszynie 2014 » Program » 28 marca 2014 r.

 

Nasi partnerzy