Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Startuje III edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy w Częstochowie

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy zaprasza uczniów częstochowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 23 listopada 2016 o godz. 11:00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Wykład inauguracyjny pt. "Kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość. Sposób na udaną karierę" poprowadzi red. Roman Młodkowski - dziennikarz, przedsiębiorca, twórca programu TVN CNBC, Dyrektor Pionu Biznes i Finanse w Onet.pl.

 

Oficjalnego otwarcia  "Akademii Młodego Przedsiębiorcy" dokona Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich – dr Marcin Lis, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowa – Ryszard Stefaniak oraz Wiceprezes Zarządu BBC, Kanclerz Loży Częstochowskiej - Katarzyna Woszczyna.                                    

Celem „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 14-18 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

 

Zajęcia w ramach AMP prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez  dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.


Podstawową formą zajęć w „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” są interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.


W ramach projektu w okresie listopad 2016 - czerwiec 2016 planuje się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi, przedstawicielami świata biznesu. 

 

Kontakt i zapisy: 

 

 

Katarzyna Łopacińska

Koordynator Akademii Młodego Przedsiębiorcy w Częstochowie

tel. 32 295 93 15

e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy