Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dzień Otwarty GIODO

W Wyższej Szkole Biznesu odbył się Dzień Otwarty GIODO ze specjalnym udziałem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.  Wydarzenie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. W wykładach i szkoleniach udział wzięło ok. pół tysiąca uczestników. 

Jakimi metodami nieuprawnione podmioty zdobywają nasze dane osobowe? Jak i dlaczego powinniśmy je chronić? Czy administratorzy danych są przygotowani do zmian w systemie ochrony danych osobowych? To najważniejsze tematy tegorocznych obchodów Dnia Otwartego GIODO w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, podkreślała, że nieostrożność związana z udostępnianiem danych może mieć fatalne konsekwencje, dodatkowo informowała o możliwościach uchronienia się przed kradzieżą danych lub ich niewłaściwym wykorzystaniem przez osoby trzecie. 

 

Dzień Otwarty GIODO to niecodzienna okazja do zadania ekspertom wielu pytań i rozwiania wątpliwości dotyczących zbierania i wykorzystywania danych osobowych, ich właściwej ochrony, wprowadzenia rozwiązań optymalnych dla biznesu w tym zakresie. 


Monika Młotkiewicz, zastępca Dyrektora Departamentu Rejestracji ABI i Zbiorów Danych Osobowych Biura GIODO, wygłosiła wykład pod tytułem "Nowa rola administratora bezpieczeństwa informacji w świetle nowych przepisów o ochronie danych osobowych". Z kolei specjaliści z zakresu prawa i legislacji: Monika KrasińskaDyrektor Departamentu Orzecznictwa, Legislacji i Skarg Biura GIODO oraz  adw. dr Grzegorz Sibiga przygotowali specjalne warsztaty tematyczne dotyczące praktycznych aspektów pracy administratora bezpieczeństwa informacji oraz zasad ochrony danych osobowych w placówkach oświatowych. 

 

W czasie posiedzenia Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z udziałem Pani Minister dr Edyty Bielak - Jomaa - Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - odbył się  panel dyskusyjny „Aktualne problemy ochrony danych osobowych w biznesie”.

 

/ag, 3.02.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy