Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Serduszkowa sala w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej

Na jeden dzień studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zamienili podręczniki, notatki i laptopy na pędzle, farby i niezbędne materiały malarskie by stworzyć niezwykłe dzieło: salę serduszkową w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.

 

Sala docelowo będzie służyła najmłodszym pacjentom rudzkiej neonatologii oraz ich opiekunom.

 

Staramy się wpoić naszym studentom, że zarządzanie to nie tylko kalkulacja zysków i strat, dążenie do osiągnięcia wyłącznie celów materialnych. Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza otwartość na potrzeby innych, radość ze wspólnych działań i wzmacnianie relacji z otoczeniem – podkreśla prof. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Po pierwsze, sala zyskała nowy, bardzo estetyczny wygląd. Po drugie, już wkrótce wprowadzą się do niej nowi mali lokatorzy wraz ze swoimi rodzicami. Staną tu inkubatory dla wcześniaków i cały specjalistyczny sprzęt obsługiwany przez nasz personel. To miejsce, nie tylko w Walentynki, wypełni się empatią i miłością w najczystszej postaci, miłością matki i ojca do dziecka. Myślę, że w tak przyjaznej scenerii i atmosferze, spędzając na oddziale neonatologii nierzadko nawet trzy miesiące, poczują się choć trochę jak u siebie w domu - mówi dr Katarzyna Adamek, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.

 

Jak przebiegało tworzenie sali serduszkowej? Można zobaczyć na specjalnie przygotowanym teledysku. Uroczyste otwarcie sali połączone z briefingiem odbyło się 14 lutego 2017 roku w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. 

 

 

 

/ag, 14.02.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy