Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Festiwal Nauki - dzień czwarty pod znakiem medycyny, informatyki oraz socjologii!

Kolejny dzień Festiwalu Nauki za nami! Tym razem w Wyższej Szkole Biznesu królowały okulistyka, neurochirurgia, socjologia i informatyka! 

O korzyściach i możliwościach związanych z wirtualizacją mówił dr Paweł Świtała - specjalista w zakresie administracji systemami z rodziny Windows Server i Linux, adiunkt w Katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Dyrektor IT WSB. Z kolei wybitny socjalog - prof. zw. dr hab. Wojciech Świątkiewicz przedstawił studentom i słuchaczom "Świat wartości w socjologicznym obiektywie". 

 

Jak wiele osób w Polsce zmaga się z zaćmą? Dlaczego trzeba czekać w kolejce na operację zaćmy? Jak widzi osoba cierpiąca z powodu jaskry lub astygmatyzmu? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dr hab. n.med. Katarzyna Michalska-Małecka, okulistka, przewodnicząca śląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Wykładowi towarzyszył pokaz naukowy zorganizowany przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Jego celem było ukazanie osobom zdrowym - poprzez założenie specjalnych gogli - stanu widzenia osób cierpiących z powodu różnych chorób narządu wzroku.

 

Jak działa nasz mózg? Jak się rozwija i co się dzieje, kiedy choruje? Jakie badania należy wykonać by wykryć tętniaka? Odpowiedzi na takie pytania poszukiwali studenci i słuchacze podczas wykładu prof. Dawida Larysza - neurochirurga, neuropsychologa i prezesa Polskiego Towarzystwa Leczenia Twarzy i Czaszki. 

 


/ag 23.03.2017/


XIII Festiwal Nauki – zadania finansowane w ramach umowy 847/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.


Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy