Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Fundusze Europejskie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa ślaskiego i małopolskiego oraz studenci, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i mieszkańcy regionu uczestniczyli w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się w dniu 19 maja 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Wydarzenie pod nazwą Fundusze Europejskie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej było częścią ogólnopolskiej kampanii www.dniotwarte.pl promującej rozwój, podnoszenie kwalifikacji i rozbudowę infrastruktury z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej włączyła się w inicjatywę jako wiodąca jednostka akademicka, skutecznie pozyskująca środki zewnętrzne i rozwijająca dzięki temu ofertę oraz możliwości praktycznego kształcenia studentów.

 

 

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział m.in. w warsztatach dotyczących nowoczesnych systemów komisjonowania, wykorzystywanych w laboratorium logistycznym Uczelni, identycznych jakie stosowane są w największych centrach logistycznych w kraju i na świecie. Warsztaty połączone były z grą sprawnościową "logistyka na wesoło" pod kierownictwem dr inż. Pawła Sobczaka z Katedry Inżynierii Zarządzania WSB.

 

Swój potencjał udowodniły także laboratoria komputerowe, gdzie prezentowano systemy wirtualizacji systemów operacyjnych, narzędzia do tworzenia gier i aplikacji mobilnych oraz zabezpieczeń komputerowych, które zaprezentował dr inż. Paweł Buchwald z Katedry Informatyki WSB. Uczestnicy Dni Otwartych Funduszy UE mieli również możliwość zapoznać się z profesjonalnie wyposażonym laboratorium Akustycznym, wykorzystywanym na Uczelni do tworzenia kursów e-learnigowych czy materiałów filmowych i teledysków - zaprezentowanego przez dr Danutę Morańską oraz mgr inż. Krzysztofa Orzechowskiego z Centrum Nowoczesnych Technik i Metod Edukacyjnych WSB.

 

Duże wrażenie na uczestnikach wywarła w pełni zautomatyzowa Biblioteka Akademickia im. prof. Jerzego Altkorna, w której prezentowano m.in. specjalistyczną infrastrukturę dla osób z dysfunkcją wzroku (program Lupa, aplikacja Iwona i in.).

/mmt, 19.05.2017 r./

DSCF3772.JPG

DSCF3772.JPG

DSCF3794.JPG

DSCF3794.JPG

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy