Eksperci Akademii WSB podczas kongresu Nowy Przemysł Expo

Eksperci Akademii WSB byli prelegentami odbywającego się w Katowicach kongresu Nowy Przemysł Expo. O rynku pracy pod kątem sytuacji wyspecjalizowanych pracowników oraz o branży automotive opowiadał dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem. W panelu "Logistyka w przemyśle" prelegentem był dr inż. Paweł Sobczak, wykładowca Akademii WSB, a w panelu "Utrzymanie ruchu 4.0" wystąpił dr inż. Maciej Rostański, Kierownik Katedry Informatyki Akademii WSB.

W panelu "Rynek pracy specjalistów" prelegentem był dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB. - Potrzeba nowych rozwiązań systemowych dotyczących aktywizacji na rynku pracy, także dla obcokrajowców, których jako przedstawiciel uczelni wyższej mogę pochwalić za duże zaangażowanie i podczas studiów, i podczas praktyk, staży, które organizujemy - zaznaczył dr Marcin Lis. - Ważne, by kształcenie było praktyczne i brali w nim udział przedstawiciele biznesu oraz przemysłu. Profilowanie kształcenia pod konkretną branżę powinno być priorytetem dla uczelni - dodał.

W tym samym momencie odbywał się panel "Logistyka w przemyśle", gdzie ekspertem był dr inż. Paweł Sobczak, wykładowca Akademii WSB.

W panelu Automotive - inwestowanie w nowych warunkach. V edycja projektu "Dąbrowa Górnicza - kierunek inwestycje. Inwestycje automotive - kierunek Dąbrowa Górnicza" wystąpił dr Marcin Lis, a prelegentem sesji "Utrzymanie ruchu 4.0" był dr inż. Maciej Rostański, Kierownik Katedry Informatyki Akademii WSB.

"Nowy Przemysł Expo" to wydarzenie, które przyniesie praktyczną wiedzę o tym, jak zmieniać firmę w duchu idei Przemysłu 4.0. Eksperci i menedżerowie oraz przede wszystkim specjaliści o jeszcze rzadkich, a wkrótce niezbędnych, kompetencjach spotkają się w dniach 26-28 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W debatach wezmą udział zarówno członkowie zarządów, jak i specjaliści w konkretnych dziedzinach: wdrożeniowcy, innowatorzy, osoby odpowiedzialne za sektor badań i rozwoju, za logistykę, utrzymanie ruchu czy rozwiązania IT.

Więcej o wydarzeniu - http://www.npexpo.pl

/mpm, 26.09.2018/

Dr Marcin Lis oraz Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu PTWP SA

Dr Marcin Lis oraz Marek Pawełczyk, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Politechniki Śląskiej