Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Senioralia Metropolitalne 2018 w Akademii WSB

Barwny korowód seniorów, koncerty, występy grup teatralnych, tanecznych i kabaretowych, a na finał występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” -  to tylko niektóre z atrakcji Senioraliów Metropolitalnych, które odbyły się 27 września w Dąbowie Górniczej. Organizatorem wydarzenia, które przyciągnęło blisko tysiąc seniorów, był Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB.

Święto seniorów w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła kilkusetosobowa barwna parada, w której uczestniczyli przedstawiciele Władz Uczelni oraz studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB. Przemarsz uczestników wydarzenia, w asyście orkiestry górniczej, zakończył się pod Pałacem Kultury Zagłębia, w murach którego zorganizowano całodzienną galę Senioralia Metropolitalne 2018.

 

Głównym celem przedsięwzięcia była promocja osiągnieć seniorów i efektów warsztatów organizowanych w ramach projektu „Jak nie My, to Kto?”. Na scenie PKZ zaprezentowały się m.in. Grupa Kabaretowa z UTW w Tąpkowicach, Zespół Rogozianki z gminy Bobrowniki, zespół Jaworznik z Wojkowic, Teatr UTW z Zawiercia i Czeladzi, a także Zespół Tańca Liniowego. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć przygotowana przez seniorów ze Sławkowa, prezentacja rękodzieła z terenu gminy Psary oraz promocja wirtualnej historii Ogrodzieńca. Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 

Senioralia Metropolitalne były nie tylko wspaniałą okazją do integracji środowiska seniorów, ale także nagrodzenia samorządów wspierających działania międzypokoleniowe. Statuetki i wyróżnienia za szczególne zaangażowanie w rozwój sieci Uniwersytetów Dziecięcych i Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB trafiły na ręce włodarzy Dąbrowy Górniczej, Bobrownik, Cieszyna, Czeladzi, Łaz, Mierzęcic, Myszkowa, Ogrodzieńca, Ożarowic, Psar, Siemianowic Śląskich, Sławkowa, Świętochłowic, Wojkowic, Wolbromia, Zawiercia, Żywca oraz lokalnych koordynatorów projektu „Jak nie My, to Kto?”.

 

Projekt „Jak nie My to Kto? Program rozwoju sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB” dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowany był przez Uczelnię we współpracy z 9 gminami z woj. śląskiego w okresie od marca do września 2018 roku. W ramach inicjatywy ponad 2 000 osób z 9 gmin skorzystało z bezpłatnych wykładów, warsztatów, laboratoriów. Seniorzy biorący udział w projekcie wzięli udział m.in. wycieczce naukowej do Warszawy zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik oraz reprezentowali Uczelnię na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach.

 

Organizatorem Senioraliów Metropolitalnych oraz projektu „Jak nie My, to Kto” był Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB, skupiający kilkuset dojrzałych mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Dla słuchaczy UTW organizowane są wykłady popularno-naukowe, kursy językowe, warsztaty kompetencyjne, wyjazdy naukowo-krajoznawcze, koncerty, zawody sportowe oraz wydarzenia integracyjne. Osoby zainteresowane dołączeniem do społeczności Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB zapraszamy na stronę internetową www.wsb.edu.pl/utw, a także do kontaktu osobistego w siedzibie Akademii WSB.

 

/dp, ag, 1.10.2018/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy