Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wywiad z Robertem Reinfussem - HR w Polsce przeżywa kryzys

Jak uzupełnić kompetencje biznesowe HR-u? Po jakie narzędzia powinien sięgać HR-owiec? Co odgrywa kluczową rolę w jego pracy? Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Robertem Reinfussem wykładowcą Akademii WSB na studiach MBA przeprowadzonym przez portal pulsHR.pl.

 

Tradycyjna oferta HR, na którą składa się wartościowanie stanowisk, systemy motywacyjne, szkolenia, oceny pracownicze i rekrutacja nie sprawdziła się. Zarówno HR, jak i zarządzający są coraz bardziej świadomi, że nie przynoszą one zysków.

 

Przeglądałem niedawno programy studiów MBA na najlepszych uczelniach w Polsce. Niestety, w zakresie zarządzania personelem uczelnie uczą tego, co było aktualne 10 lat temu. Moim zdaniem za mało sięgają po nowości, które będą decydowały o sukcesie ich słuchaczy i studentów za 5-10 lat. Przykładem jest temat rentowności pracy. Nie znalazłem go dotąd na żadnych studiach MBA. Od zeszłego roku prowadzę taki kurs na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. To najprawdopodobniej pierwsza taka inicjatywa w Polsce - mówi Robert Reinfuss, wykładowca na studiach MBA w Akademii WSB, doradca biznesowy.

 

Akademia WSB, projektując ofertę studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, sięga do najnowszych badań naukowych w zakresie motywacji, zaangażowania czy oceniania pracowników. Czerpie również z innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w największych i najbardziej skutecznych organizacjach na świecie. Dzięki temu słuchacze studiów podyplomowych Akademii WSB nabywają know how  bezpośrednio od przedstawicieli tych firm, którzy jednocześnie stanowią kadrę ekspertów i wykładowców Akademii WSB. Mam na myśli ofertę takich studiów jak Executive MBA, Master of Business Administration (partner kierunku: EY Academy of Business), HR Business Partner czy Zarządzanie zasobami ludzkimi - mówi dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem oraz Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji.

 

Cały wywiad znajduje się tutaj.

 

Źródło: www.pulshr.pl

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy