Debata regionalna "Śląskie 2030 - wizja i cele rozwoju"

Debata regionalna pod hasłem "Śląskie 2030 – wizja i cele rozwoju" odbyła się w poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r. Spotkanie jest elementem prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2020+".

W sali Sejmu Śląskiego debata była okazją, aby porozmawiać o kierunkach i oczekiwaniach jakie pokłada się w obecnie przygotowywanej aktualizacji dokumentów strategicznych.

Gośćmi spotkania byli m.in.: Pan Christopher Tood, Dyrektor Wydziału Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej, Pan Grzegorz Tobiszewski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii.

Debata pokazała jakie wyzwania ma Unia Europejska oraz Państwa Członkowskie do 2030 roku. Wśród nich znalazły się m.in. takie obszary jak: rynek pracy, technologia, energia oraz demografia.

Gospodarzem spotkania był Marszałek Województwa Śląskiego – Pan Jakub Chełstowski.

Przedstawicielem Akademii WSB podczas debaty był dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem oraz prof. dr hab. Eugenia Rostańska - Przewodnicząca Komisji ds. Kształcenia Zawodowego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności