Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Młodzieżowy Kongres Energetyczny - wizyta prof. Jerzego Buzka

Nowoczesne metody pozyskiwania energii, czyste technologie w górnictwie, perspektywy energetyki jądrowej i gazowej oraz potencjał współpracy sektorów biznesu i nauki w zakresie innowacyjnych technologii energetycznych - to tematyka poruszana w trakcie Młodzieżowego Kongresu Energetycznego, który odbył się w 5 kwietnia w Akademii WSB.

W ramach Kongresu odbył się wykład prof. Jerzego Buzka dotyczący energetyki oraz jej wpływu na dzisiejszy świat. Zgromadzoną licznie młodzież przywitał w murach Akademii WSB – dr Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.


Celem cyklicznej inicjatywy jest popularyzacja nauk ścisłych, technicznych i zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków ścisłych poprzez poznanie różnych form pozyskiwania energii, zagrożeń i pozytywnych stron energetyki konwencjonalnej i nowoczesnych technologii energetycznych. 

 

Wśród prelegentów Kongresu znaleźli się, m.in.: dr inż. Paweł Sobczak z Akademii WSB, dr Arkadiusz Bubak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  
Podczas Kongresu odbyła się również debata panelowa, której tezą była: „Energia odnawialna jest jedyną racjonalną alternatywą wobec paliw kopalnych w kontekście zagrożeń wynikających z globalnego ocieplenia”. W debacie wzięły udział dwie szkoły średnie: IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu (zwycięzca) oraz I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie. W Radzie Mędrców zasiedli: dr Tomasz Kasprowicz, dr Arkadiusz Bubak, dr Romuald Hassa.

 

Patronat Honorowy nad Kongresem objął prof. Jerzy Buzek.

Organizatorem wydarzenia było IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu wspólnie z Akademią WSB.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy