International Week w Akademii WSB

Pozycja Akademii WSB w gronie najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce, to nie przypadek, a wynik wielu międzynarodowych działań. Już po raz kolejny International Week to wydarzenie, które gromadzi dziesiątki reprezentantów zagranicznych uczelni partnerskich oraz setki zagranicznych i polskich studentów naszej uczelni – mówi dr Rafał Rębilas, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Akademii WSB.

W dniach 8-12 kwietnia 2019 r. International Week w Akademii WSB uświetniony został przez kilkudziesięciu gości z uczelni partnerskich m.in. z Brazylii, Armenii, Gruzji, Kosowa, Hiszpanii, Kazachstanu, Wietnamu, Uzbekistanu, Niemiec, Chorwacji czy Bułgarii. W tym roku International Week obejmował takie wydarzenia jak International Staff Week, eliminacje EBMC (Entrepreneurial Brain Made on Campus) i International Day.

International Staff Week to wydarzenie organizowane z sukcesem już po raz trzeci. Stanowi ono platformę wymiany doświadczeń w zakresie umiędzynarodowienia oraz okazję do wzmocnienia i rozszerzenia współpracy z uczelniami partnerskimi. W trakcie jego trwania w tym roku doszło do podpisania deklaracji rozszerzenia współpracy m.in. z Tashkent State Agrarian University.

Spotkanie prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB z Rektorem Tashkent State Agrarian prof. Sulaymonovem Botirjonem podkreślało również poza formalny charakter współpracy.

Eliminacje EBMC to część projektu jaki Akademia WSB już po raz kolejny realizuje wspólnie z Stuttgart Media University. Eliminacje wyłoniły zespół zwycięski jaki reprezentować będzie Akademię WSB w trakcie finałów w Stuttgarcie. Jak przystało na uczelnie międzynarodową zespół zwycięski składać będzie się ze studentów Akademii WSB jacy pochodzą z Armenii, Meksyku, Ukrainy i Turkmenistanu.

International Day, który już na stałe znalazł się w kalendarzu wydarzeń międzynarodowych organizowanych przez Akademię WSB w tym roku zgromadził ponad 200 uczestników. Odbyliśmy podróż do 16 krajów pochodzenia naszych studentów zagranicznych poznając historię, kulturę i narodowe potrawy.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności