Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Ach co to była za noc… 6. Noc Spadających Gwiazd za nami!

Wspólne obserwacje nieba w poszukiwaniu Perseidów stały się już dąbrowską tradycją. Jak co roku podczas Nocy Spadających Gwiazd na plaży nad Pogorią III zgromadziły się setki mieszkańców regionuby bawić się wspólnie, a po zapadnięciu zmroku poszukiwać spadających gwiazd.

Bez względu na wiek i zainteresowania, w tym dniu każdy znalazł coś dla siebie. Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria, w specjalnym namiocie, przygotowana została strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych, można było aktywnie spędzić czas.

 

Wydarzenie rozpoczęło się obserwacją Słońca razem z Obserwatorium Astronomicznym Dariusz W. Nelle. Wspólnie polecieliśmy w kosmos, budując rakietę kosmiczną oraz zagraliśmy w międzypokoleniowe bingo. Aktywni mogli poćwiczyć fitness z profesjonalną instruktorką z Crossfit Sparta.

 

Zwieńczeniem dnia była międzypokoleniowa dyskoteka na plaży, która rozpoczęła się kursem tańca bachata. Wszyscy wspaniale się bawili, a wiek nie miał znaczenia!

 

Wieczorem kiedy zgasły światła, wszyscy zapatrzeni byli w niebo i podziwiali spadające gwiazdy, grające tej nocy pierwszoplanową rolę.

 

Organizatorem wydarzenia była Akademia WSB, a partnerem inicjatywy Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej

 

/11.08.2019/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy