Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Odszedł dr Josef Byrtus

Społeczność Akademii WSB z żalem przyjęła wiadomość o śmierci dr. Josefa Byrtusa, wieloletniego Konsula Generalnego Republiki Czeskiej w Katowicach, wkładowcy akademickiego, przyjaciela Akademii WSB.

Dr Josef Byrtus był czeskim politykiem i dyplomatą. W Polsce kilkukrotnie pełnił funkcję Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, a za wybitne zasługi w rozwoju współpracy polsko-czeskiej został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej, otrzymał również honorowe obywatelstwo Katowic.

 

Dr Josef Byrtus był także przyjacielem Akademii WSB, chętnie wspierającym m.in. inicjatywy rozwijające współpracę Uczelni z Republiką Czeską. W 2006 roku dr Josef Byrtus został przez Akademię WSB wyróżniony tytułem i statuetką "Edukatora Roku" – w kategorii „Mecenat szkolnictwa wyższego” – za wspieranie inicjatyw naukowo-badawczych oraz działalność na rzecz współorganizacji międzynarodowych przedsięwzięć edukacyjnych.

 

Rektor, Senat oraz cała społeczność akademicka Akademii WSB składają Rodzinie i Najbliższym Pana Doktora wyrazy głębokiego współczucia.


 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy