Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

I Festiwal Empatii

Spotkania z ludźmi wielu kultur i religii, warsztaty tematyczne, występy artystyczne – to tylko niektóre z atrakcji I Festiwalu Empatii, który odbył się 28 września 2019 roku w Dąbrowie Górniczej. Współorganizatorami wydarzenia zainicjowanego przez ugrupowanie „Młoda Dąbrowa” były Akademia WSB (Szkoła Języków Obcych oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku) oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Marcin Bazylak, który wraz z Zastępcą Prezydenta Panią Bożeną Borowiec, Radnym Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej Panem Kamilem Dybichem oraz Panią dr Beatą Małecką-Liberą uroczyście otworzył wydarzenie.

 

Celem inicjatywy było zbudowanie przestrzeni zrozumienia i dialogu, a także zwrócenie uwagi na problem stygmatyzacji i wykluczeń społecznych.

 

W programie wydarzenia znalazły się m.in. rozmowy z zagranicznymi studentami Akademii WSB w ramach tzw. „Żywej Książki”, podczas których dzielili się swoimi doświadczeniami z życia w naszym kraju i opowiadali o swojej kulturze oraz religii.

 

Seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB zapraszali natomiast do międzypokoleniowych rozgrywek brydżowych i szachowych.

 

Podczas Festiwalu można było można było posłuchać historii osób narażonych na brak empatii ze strony drugiego człowieka, dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie wspierać osoby narażone na wykluczenie społeczne, w jaki sposób dawać świadectwo swojej tolerancyjności i otwartości na drugiego człowieka.

 

Wydarzenie zakończyły występy lokalnych artystów.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy