Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Akademia WSB od października również w Będzinie

Przestronne sale dydaktyczne, studencki parking oraz dogodny dojazd - to tylko niektóre z atutów nowego ośrodka dydaktycznego Akademii WSB zlokalizowanego w Będzinie. Już w październiku z budynku, w którym kiedyś mieściło się będzińskie gimnazjum, korzystać będzie blisko tysiąc studentów Akademii WSB.

19 kierunków studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, studia podyplomowe, MBA, studia doktoranckie oraz szeroka oferta edukacyjna skierowana do dzieci i seniorów – tak w skrócie przedstawia się oferta Akademii WSB (dawniej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej). Od października 2019 roku z oferty dydaktycznej Akademii WSB będzie można skorzystać także w Będzinie.

 

W budynku dawnego gimnazjum przy ul. Krakowskiej 14 w Będzinie (os. Warpie) Akademia WSB uruchamia ośrodek dydaktyczny, w którym studiować będzie ponad tysiąc studentów takich kierunków jak Administracja, Filologia Angielska, Bezpieczeństwo narodowe, Ekonomia, Finanse i rachunkowość, Informatyka, Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Transport, Zarządzanie oraz Logistyka. W będzińskim ośrodku dydaktycznym uczelnia planuje uruchomić także żłobek – Akademię Maluszka, a ofertę dydaktyczną uzupełnią zajęcia Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB oraz Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Obecnie w budynku trwają prace adaptacyjne.

 

Ośrodek dydaktyczny Akademii WSB w Będzinie uruchamiamy w związku z dynamicznym rozwojem uczelni oraz dużym potencjałem edukacyjnym w naszym regionie. Już w październiku w Będzinie kształcenie podejmie ponad tysiąc studentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich – informuje dr Marcin Lis, Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem Akademii WSB. Mam nadzieję, że nowi i dotychczasowi studenci docenią dogodną lokalizację nowej bazy dydaktycznej Akademii WSB, a mieszkańcy powiatu będzińskiego będą mieli dodatkowy bodziec, aby skorzystać z naszej oferty.


 

 

 

O Akademii WSB

Akademia WSB jest obecnie najwyżej ocenianą uczelnią niepubliczną spoza Warszawy (wg Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania tytułu profesora nauk ekonomicznych oraz stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych, w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości oraz 3 uprawnienia do nadawania stopnia doktora: w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, doktora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika oraz doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Uczelnia posiada wydziały zamiejscowe w Cieszynie, Olkuszu, Żywcu i Krakowie,  kształci na 19 kierunkach studiów I i II stopnia, jednolitych studiach magisterskich, prowadzi studia dualne, realizuje studia Executive MBA oraz MBA z partnerem kierunku EY Academy of Business. Jest liderem w kształceniu podyplomowym z ofertą ponad stu kierunków studiów podyplomowych, prowadzi szkołę doktorską, studia doktoranckie oraz seminaria doktorskie. Ofertę uczelni uzupełniają działania z obszaru kształcenia ustawicznego – uczelnia prowadzi Uniwersytety Dziecięce i Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz kształci młodzież w ramach oferty „Otwartej Akademii Nauki” w szkołach średnich.

 

Uczelnia, która w roku akademickim 2019/2020 obchodzi jubileusz 25-lecia, postrzegana jest jako mocne centrum akademickie, ośrodek badawczy, kulturalny, ale również przyjazny studentom, absolwentom i pracownikom, w każdym wieku i na każdym etapie drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczelnia prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe na światowym poziomie, pokonujące granice poszczególnych dyscyplin naukowych, a jej pozycję na rynku usług edukacyjną kształtują m.in. praktyczne programy kształcenia, doskonała kadra, wysoki poziom umiędzynarodowienia, aktywny udział w globalnym naukowym networkingu i współpraca z biznesem oraz rynkiem pracy. 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy