VII Targi Pracy i Praktyk Studenckich - podsumowanie

Ponad 40 wystawców, kilkaset ofert pracy, kilkanaście szkoleń. To bilans VII Targów Pracy i Praktyk Studenckich, które odbyły się 27 lutego br. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W wydarzeniu wzięło udział blisko 2 tysiące osób, w tym: studenci WSB, uczniowie, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i innych miast województwa śląskiego.

Wykład inauguracyjny pt. „Rynek Pracy XXI w.” wygłosiła Agata Hagno, dyrektor zarządzający firmy DMP sp. z o.o. i doradca personalny.  – Aby osiągnąć sukces, musimy wiedzieć gdzie i do czego zmierzamy. Już dziś patrzmy na siebie przez pryzmat tego, jacy chcielibyśmy być w przyszłości. Musimy jednak zacząć od wyznaczenia sobie celu - choćby na skrawku papieru. Potem wystarczy konsekwentnie do niego dążyć – mówiła prelegentka.

Wykład zakończył się programem artystycznym, który przygotowali studenci z Ukrainy. Występ miał na celu promocje oraz popularyzację kultury i tradycji ukraińskich. Studenci wystąpili we własnoręcznie przygotowanych strojach, prezentując ludowe pieśni i tańce.

Targi Pracy i Praktyk Studenckich były znakomitą okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, pozostawienia swojego CV czy zapoznania się z wymaganiami wobec przyszłych pracowników. – Cieszymy się, że targi odwiedzają nie tylko studenci, ale także uczniowie ostatnich klas szkół średnich. To odpowiedni czas dla młodych ludzi, by kształtować w nich świadomość o rynku pracy i sposobów skutecznego poruszania się po nim. Odwiedzający nasze stoisko pytali o staże, oferty pracy, zostawili dokumenty aplikacyjne. Już wiemy, że z  niektórymi osobami  na pewno się skontaktujemy – podkreślały przedstawicielki IBM, jednego z targowych wystawców.

Targom Pracy i Praktyk Studenckich towarzyszyła Akademia Rozwoju Kompetencji, cykl szkoleń i warsztatów przeznaczonych dla osób zainteresowanych podnoszeniem kompetencji interpersonalnych oraz zawodowych.

Patronat Honorowy

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

Patronat medialny

Pracuj.pl