Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Nowi członkowie Klubu Szkół Partnerskich WSB

W dniu 3 marca 2014 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej objęła patronat nad młodzieżą szkolną w zakresie politechnicznym i menedżersko-ekonomicznym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie oraz w Zespole Szkół w Pilicy. Tym samym placówki weszły w skład Klubu Szkół Partnerskich WSB.


Przedstawicielki szkół: mgr Wanda Zalejska, dyrektor I LO w Będzinie oraz mgr Anna Woźniczko, dyrektor pilickiego Zespołu Szkół wzięły udział w spotkaniu z prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Uczelni. W trakcie wizyty omówiono zasady i kierunki współpracy w ramach Klubu Szkół Partnerskich, rozmawiano o wyzwaniach, przed jakimi stoją placówki wszystkich szczebli systemu edukacyjnego.

- Nieustannie poszukujemy nowych pomysłów na rozwój i uatrakcyjnienie procesu kształcenia. Patronat Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest tego przykładem. Jesteśmy przekonane, że aktywna współpraca między szkołami a cenioną uczelnią akademicką będzie dla młodzieży czytelnym sygnałem, że warto do nas przyjść i korzystać ze wsparcia, wiedzy, już nie tylko naszej kadry pedagogicznej, ale także doświadczonych wykładowców  i ekspertów WSB  – przekonywały przedstawicielki szkół.

Współpraca w ramach Klubu Szkół Partnerskich obejmuje m.in. możiwość udziału uczniów w warsztatach otwartych, wykładach oraz innych zajęciach akademickich i wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Porozumienie przewiduje także współdziałanie w organizowaniu praktyk zawodowych dla uczniów oraz wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli.


Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaproponowała, by w ramach upraktycznienia procesu kształcenia uczniowie partnerskich szkół  część zajęć praktycznych odbywali w laboratoriach i pracowniach WSB. - Uczelnia dysponuje nowoczesną infrastrukturą laboratoryjną i dydaktyczną, która z pewnością przyczyni się do rozwoju praktycznych umiejętności młodzieży i pomoże w zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych. Uczelnia zwraca szczególną uwagę na to, by wyposażenie  laboratoriów dokładnie odtwarzało „naturalne środowisko pracy” z jakim po zakończeniu nauki zetkną się absolwenci – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Przykład stanowić mogą: Laboratorium Informatycznych Systemów Magazynowania i Laboratorium Komputerowych Systemów Przemysłowych, w których realizowane są praktyczne zajęcia i warsztaty z zakresu logistyki i wykorzystania systemów informatycznych w logistyce.

Wysokiej klasy infrastruktura laboratoryjna pozwala studentom Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zapoznać się z obsługą procesów komisjonowania przy użyciu sprzętu stosowanego w prawdziwych magazynach. Dzięki temu  zajęcia niewiele różnią się od rzeczywistej pracy, którą absolwenci będą wykonywać po ukończeniu studiów.

Laboratorium Informatycznych Systemów Magazynowania wyposażone jest w kompletny system WMS (Warehouse Management System), zintegrowany z najnowocześniejszymi systemami komisjonowania typu Pick-by Light i Pick-by Voice, które obecnie wdrażane są w centrach magazynowych i logistycznych na całym świecie. Laboratorium Komputerowych Systemów Przemysłowych wyposażone jest m.in. w robota przemysłowego, dzięki któremu studenci i uczniowie mogą nabyć praktyczne umiejętności w zakresie programowania maszyn i urządzeń przemysłowych i wykorzystania ich w procesie produkcji stanowiącej ważny element logistyki produkcji.

Idea Klubu Szkół Partnerskich zrodziła się m.in. dzięki działalności Akademii WSB – mobilnych, popularnonaukowych spotkań wykładowców akademickich z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych. Celem inicjatywy jest przybliżenie uczniom zagadnień z zakresu nauk ekonomicznych, technicznych i humanistycznych. Akademia WSB to okazja, by poszerzyć program kształcenia, a także zazpoznać młodzież  ze specyfiką wykładu akademickiego.


Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy