Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wyższa Szkoła Biznesu zwycięzcą konkursu "Firma Przyjazna Rodzinie"

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zdobyła I miejsce w finale wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu "Firma Przyjazna Rodzinie" w kategorii średnie przedsiębiorstwo, tym samym przechodząc do ogólnopolskich eliminacji.


 

Zgłoszenia do konkursu mogli nadsyłać zarówno pracodawcy, którzy uważają, że stosują w swoich firmach rozwiązania przyjazne rodzicielstwu, jak i pracownicy firm, które stwarzają warunki pracy dogodne dla rodziców.

 

Zgłoszone firmy są oceniane w 4 kategoriach: mikroprzedsiębiorstw, małych przedsiębiorstw, średnich przedsiębiorstw i dużych przedsiębiorstw, zapewniając tym samym równe szanse wszystkim uczestnikom, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

 

Uznanie Komisja Konkursowej wzbudziły m.in. rodzinna atmosfera panująca  w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, różnoroda oferta wsparcia dla młodych rodziców, a także liczne propozycje wspólnych zabaw, wydarzeń i wycieczek, w których biorą udział pracownicy wraz z rodzinami.

 

Jury doceniło także program "Mama i Tata idą na studia", który Uczelnia uruchomiła w listopadzie 2013 r. W ramach projektu WSB chce zwrócić uwagę na rolę szkół wyższych w kształtowaniu sytuacji młodych rodziców na rynku pracy, wspierać równość w dostępnie do nauki oraz wspomagać mamę i tatę w rozwoju własnych zainteresowań. Kilka prostych rozwiązań zastosowanych na Uczelni może w znaczny sposób odciążyć młodych rodziców, którzy bojąc się, że nie pogodzą obowiązków rodzinnych i zawodowych z edukacją i rozwojem, często po prostu rezygnują z podnoszenia kwalifikacji czy realizacji pasji. Elementem programu „Mama i Tata idą na studia" jest także promowanie dobrych praktyk i wspieranie rozwiązań przyjaznych rodzinie wśród partnerów biznesowych WSB.

 
Organizatorem konkursu jest Next.pl Sp. z o.o. oraz Lechaa Consulting Sp. z o.o. realizujący w partnerstwie projekt „rodzina-i-kariera.infor.pl”.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy