Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Funkcje badawcze w metodologii zarządzania projektami - wykład prof. Adama Stabryły

We wtorek 25 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościł prof. dr hab. Adam Stabryła, Kierownik Katedry Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, członek honorowy krakowskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk.

 

 

Podczas wizyty wybitny specjalista z zakresu zarządzania projektami spotkał się z władzami Uczelni, a także słuchaczami seminarium doktorskiego i mieszkańcami miasta, dla których wygłosił wykład „ Funkcje badawcze w metodologii zarządzania projektami”. 

 

Obok teoretycznych zagadnień z zakresu koncepcji zarządzania projektami prof. dr hab. Adam Stabryła zaprezentował praktyczne zagadnienia wzmacniające i usprawniające działania z obszaru pragmatyki zarządzania.

 

- Najlepiej zarządzać projektami potrafią eksperci dziedziny, której ów projekt dotyczy. Trudno będzie się nam zająć np. prowadzeniem projektu budowy stacji kosmicznej. Podobnie - nawet doświadczony ekonomista nie zrobi dobrego kosztorysu technicznego. Do tego zadania należałoby oddelegować inżyniera, który będzie znał merytoryczne zagadnienia z nim związane. Dobrze, jeśli projekty o dużej skali zarządzane są przez kilka osób. Gwarantuje to zachowanie obiektywizacji jako jednej z podstawowych cech funkcji badawczych eksponowanych w projektowaniu zasadniczym – mówił do słuchaczy znamienity prelegent.

 

Wykład odbył się w ramach X Festiwalu Nauki, którego współorganizatorem jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

 

X Festiwal Nauki

 

 

VI Festiwal Nauki w Cieszynie

 

 

II Festiwal Nauki w Olkuszu

 

 

I Festiwal Nauki w Żywcu

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy