Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

W WSB rusza program "Profesor Robot"

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, dbając o upraktycznienie procesu kształcenia, mając na uwadze stałe podnoszenie jakości nauczania jako pierwsza w kraju i na świecie Uczelnia wprowadza zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykładowców – roboty.

 

 -  WSB po raz kolejny udowodniła, że potrafi sprostać wyzwaniom dydaktycznym XXI w. W okresie testowym projektu roboty prowadzić będą zajęcia ze studentami kierunku Logistyka, przybliżając słuchaczom zagadnienia nowoczesnych systemów komisjonowania. Obecnie trwają prace nad integracją systemów działających w naszych laboratoriach logistycznych z systemami operacyjnymi niezwykłych wykładowców. Nowatorskie zajęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku akademickim – podkreśla prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko–Pikiewicz, Rektor WSB.

 

Zainteresowanie studentów WSB nowym projektem przerosło najśmielsze oczekiwania władz Uczelni. – W jaki sposób będzie można zdobyć zaliczenie z zajęć u mechanicznych wykładowców? Co będzie jeśli w trakcie wykładu robot zostanie nieoczekiwania odłączony od zasilania? Czy na zajęciach prowadzonych przez maszyny można się spodziewać surowej dyscypliny, czy raczej luźnej atmosfery? Czy robot będzie pamiętał nasze imiona – to pytania, które najczęściej padały w trakcie spotkań ze studentami logistyki wytypowanymi do udziału w projekcie.

 

Władze Uczelni zapewniają, że wszystkie wątpliwości rozwieje specjalna strona internetowa projektu, który rozpocznie swoje działanie 15.04. br. W planach jest także konkurs, w ramach którego studenci wybiorą imiona dla swoich niezwykłych wykładowców.

 

Zakup dwóch robotów i wdrożenie projektu zostały sfinansowanie ze środków unijnych.

 

Wszystkie osoby zainteresowane projektem, informujemy, że projekt "Profesor Robot" był primaaprilisowym żartem:)

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy