II dzień konferencji "Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i Praktyka" - podsumowanie

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej zakończyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i Praktyka”, którą Uczelnia zorganizowała wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytetem Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.

Dwudniowe seminarium było doskonałą okazją do spotkań i rozmów przedstawicieli świata nauki i praktyki gospodarczej, którzy swoją zawodową aktywność poświęcają tematyce innowacji. Konferencja to forum wymiany doświadczeń w zakresie problemów i dobrych praktyk związanych z innowacyjnymi działaniami w wielu obszarach ( m.in. edukacji, sektorze publicznym, nauce, biznesie).

W obradach plenarnych udział wzięli m.in.: dr Krzysztof Zamasz - Prezes Zarządu ENEA S. A.,  dr Michał Gramatyka - Dyrektor Departamentu Zarządzania Operacyjnego ENEA S. A., dr inż. Agnieszka Widawska-Stanisz - Politechnika Częstochowska, Michał Dziekoński i Grzegorz Raj - Expirience Group. Gościem specjalnym drugiego dnia Konferencji był Roman Młodkowski, menedżer i dziennikarz ekonomiczny.

- Podczas seminarium padło wiele słów na temat innowacji. Doświadczeni naukowcy dobrze wiedzą w jaki sposób ją definiować. Ale czy wie to tzw. „przeciętny człowiek”? Jeden z prezesów operatora telefonii komórkowej w ogóle zabronił swoim pracownikom używania terminu „innowacja”. Okazało się, że co chwilę otrzymywał od różnych osób propozycję wdrożenia wynalazków, które dla firmy oznaczały wyłącznie wciąż rosnące koszty – mówił Roman Młodkowski, przypominając: - Innowacja musi bazować na wiedzy, musi być rozwiązaniem nowatorskim, ale też jej wdrożenie powinno przynieść ulepszenie oferty firmy, czy zrewolucjonizowanie  rynku– tłumaczył prelegent zgromadzonym w Audytorium Maximum studentom, uczniom szkół średnich i mieszkańcom Dąbrowy Górniczej.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili także młodych pracowników nauki, którzy podczas Panelu Doktorantów zaprezentowali własne wyniki badań, naukowe spostrzeżenia na temat szeroko rozumianej innowacyjności. W Panelu uczestniczyli młodzi naukowcy m.in. z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Śląskiej. Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentowali, m.in.: mgr Małgorzata Małecka,  mgr Jacek Pełszyński.

I Dzień Konferencji

Gala "Innowator 2014"