Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Przedstawiciel Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce z wizytą w WSB

W dniu 13 maja br. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościli przedstawiciele Kancelarii Prawniczej Vinci&Vinci: Pan Pietro Vinci, regionalny  pełnomocnik Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce oraz Pan Marek Zychla, Prezes Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

 

Podczas spotkania poruszono zagadnienia związane z podjęciem współpracy na polu wspólnych projektów naukowo-badawczych, konferencji naukowo-biznesowych oraz współpracy w zakresie tworzenia i opiniowania nowatorskich programów kształcenia studentów zgodnie z potrzebami i wymaganiami przedsiębiorstw prywatnych oraz organizacji praktyk i staży, spotkań z praktykami dla studentów WSB, a także wymiany eksperckiej wiedzy na temat: konsultingu, zagadnień prawa międzynarodowego, doradztwa prawnego, podatkowego oraz kadr i płac.


Ze strony Uczelni w rozmowach udział wzięli: dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju, dr Rafał Rębilas, Prodziekan WSB.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej aktywnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi organizacjami o charakterze naukowym, badawczym i biznesowym. Współpraca dotyczy m.in. wymiany doświadczeń naukowych, prowadzenia wspólnych badań naukowych, wykładów gościnnych, recenzji prac naukowych, współpracy programowej, realizacji programu studiów dla studentów z zagranicy, wspólnych programów edukacyjnych, organizacji staży studentów.
 
Władze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej szczególną uwagę przywiązują do działalności na rzecz integracji środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego. Współpraca obu środowisk pozwala na racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów i potencjału oraz uzyskanie wspólnych korzyści.
 
Efektywna współpraca środowiska biznesu i nauki pozwoli na podejmowanie działań w zakresie tworzenia wysokiej jakości programów kształcenia, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy