Przedstawiciele Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili WSB

W dniu 13 maja br. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z władzami Stowarzyszenia Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku. W wizycie uczestniczyli: Jan Gwizd – Prezes Stowarzyszenia, Krystyna Stankiewicz, Wiceprezes, Urszula Gemel, Wiceprezes.

Podczas rozmów Uczelnię reprezentowali: dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju WSB oraz Katarzyna Sienkiewicz-Leboch koordynująca działalność Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Celem wizyty było omówienie dotychczasowych działań  i perspektyw dalszej współpracy z Uczelnią w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej objęła patronat nad ZUTW  i wspiera jego działalność, m.in. poprzez organizację wykładów kadry akademickiej WSB.

W ramach zajęć Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz zachowania i zwiększenia intelektualnej, psychicznej i fizycznej sprawności osób starszych, emerytów, rencistów i osób bezrobotnych zamieszkujących na terenie Zawiercia. Członkowie ZUTW organizują wykłady, warsztaty, seminaria, lektoraty językowe, kursy komputerowe oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne. W UTW odbywają się warsztaty, wieczory literackie,  spektakle teatralne. W ramach UTW prężnie funkcjonuje ponad 20 sekcji tematycznych, a udział w nich bierze łącznie ponad 500 słuchaczy.

- Z uwagą i uznaniem przyglądamy się prężnej działalności Stowarzyszenia. Z przyjemnością uczestniczymy w organizacji zajęć dla słuchaczy.Na szczególne uznanie zasługuje nowatorski sposób organizacji działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zawierciu i zasługi dla popularyzacji idei Long Life Learningu. UTW w Zawierciu posiada pełnoprawny zarząd, komisję rewizyjną, radę naukową i samorząd słuchaczy – mówił po spotkaniu dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju WSB.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności