prof. Jadwiga Stawnicka stałym biegłym sądowym w zakresie Lingwistyki kryminalistycznej

IMG_3597.JPG

Miło jest nam poinformować, że prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, pracownik Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej  została pierwszym w Polsce stałym biegłym sądowym w zakresie lingwistyki kryminalistycznej (ekspertyzy stalkingowe/ cyberstalkingowe, wskazywanie autorów anonimów).

Pani Profesor realizuje w Wyższej Szkole Biznesu projekt "Z zagadnień lingwistyki kryminalistycznej. Profilowanie językowe nadawcy komunikatu".  W czasach cyberstalkingu, kiedy sprawca używa jako narzędzie technologii informacyjnej, w szczególności Internetu, kwestia analizy językowej tekstów ma znaczenie szczególne  zarówno w kwestii nakreślenia jego profilu językowego, jak i potwierdzenia bądź wykluczenia autorstwa tekstów kwestionowanych.

Składamy gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy naukowej.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności